Green Zone Comunity

Green Zone Comunity

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Chrys Xander

In jos 
AutorMesaj
Chrys_Xander

Data de înscriere : 26/02/2012

MesajSubiect: Chrys Xander   Dum Feb 26, 2012 11:13 am

Nume:-
Prenume:Cristi
Ce inseamna sa fiti asistenti(MINIM 100 CUNVINTE):A fi asistent este o mare responsabilitate.Ce rol au asistentii?Practic ei inhiba intr-un nou player dorinta de a juca,placerea simtita in timpul jocului.Inca de la inceput un asistent trebuie sa ajute playerul,indiferent de ce treaba are,trebuie sa faca orice ca playerul sa fie multumit.Necesitatea playerului e mai importanta decat a ta,asa ca nu trebuie pus pe locul secund.A fi asistent inseamna a coordona serverul,a gestiona si rezolva probleme de care esti capabil,a nu abuza de comenzi ca un obsedat.A fi asistent inseamna RESPONSABILITATE.Trebuie sa fi diplomat,sa nu fi ingamfat,trebuie sa respecti si asa vei fi respectat.Trebuie sa fi talentat in a explica sa ai calmul si rabdare necesare.
Cum trebuie sa procedati cand va cheama un player(Minim 100 cunvinte):Mai intai renuntam la tot ceea ce faceam in momentul respectiv.Dupa aceea ne teleportam asta in timp de 3 s si il salutam,il rog sa-si spuna problema si imediat voi da tot ce am mai bun pentru explicatie.Nu trebuie sa-l bruschez,trebuie sa-i explic pana nu inteleg si apoi sa vad daca a inteles.Trebuie sa-l ajut cand pot,iar cand nu pot,voi ruga un admin sa ma ajute.Nu-l voi lasa cu ochii in soare,NICIODATA.Daca nu a inteles o iau de la capata cu rabdare si calm.Trebuie sa-i aratam,sa-i explicam,sa-l indrumam nu sa-i dam mura in gura.Toti suntem capabili de asa ceva,dar nu toti suntem capabili la explicatii.RESPECT
Vârstă:21
Judeţ:Prahova
Nick:Chrys_Xander
Level:5
Motiv:Vreau ca lipsele de experienta sa fie oprite,vreau ca toata lumea sa joace in armonie,sa joace acest joc de placere nu pentru ca pot face orice.Trebuie sa invatam playeri si sa ii coordonam in drumul lor spre reusita spre acest server.Avem nevoie de oameni capabil de a gestiona si rezolva probleme playerilor,de a sti comenzile,aplicabilitatea lor si tot ceea ce tine de reguli.Eu ma simt capabil si chiar este o provocare si o onoare pt mne daca as deveni,as da tot ce am mai bun din mine.Probleme de genul spam,abuz /ad,hack vreau sa le elimin,nu mai vreau sa vad cum mi se da kick din cauza lagului creat de unele perosane. Multumesc pentru atentie si RESPECT GREEN-ZONE
De cât timp joci pe server:Pe cel nou de vre-o luna,dar pe sv vechi pe vremea lui ozzy si memory am jucat un an si ceva am avut chiar admin lvl6 (skyppy),leader gm.
Experienţă Asistent:Ca si mai sus,leader gm(cand erau) 2 luni ,admin lvl 6 1luna si vre-o 5 luni subleader gm
Poză /stats:arat in joc(am 30 de ore jucate,cred ca asta va intereseaza)
ID Messengger:sakalul_Cristi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Chrys Xander
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Zone Comunity :: Cereri Asistent/Helper-
Mergi direct la: